Podsumowanie szkolenia dotyczącego poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego

PODSUMOWANIE TARGÓW AUTOMATICON 2018

W dniach 20-23.03.2018 Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A. brały udział w Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018 w Warszawie.

Reklama BELMY w Polish Business Magazine

BELMA  na łamach magazynu zaprezentowała produkty na rzecz obronności kraju między innymi kierunkową minę przeciwpancerną TULIPAN.

BELMA na Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018

BZE "BELMA" S.A. bierze udział jako wystawca w Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018

PODSUMOWANIE TARGÓW ENEX 2018

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem udziału BELMY w Targach Enex 2018

BELMA na targach ENEX 2018

BZE "BELMA" S.A. bierze udział jako wystawca w Targach ENEX Kielce 2018 - zobacz szczegóły

Szanowni Państwo

 

Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. prowadzą cykl szkoleń dotyczących poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego. W dniu 03.06.2015 odbyło się szkolenie dla przedstawicieli kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, w którym uczestniczyli pracownicy pionu elektrycznego Kopalni Wujek Ruch Śląsk, Kopalni Mysłowice i Wesoła.

 

W trakcie spotkania pracownicy Działu Rozwoju Wyrobów Elektrycznych (Szef Działu Rozwoju Adam Potapenko oraz Specjalista ds. konstrukcji Marek Marachowski) omówili aspekty formalne i prawne wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie naprawy i remontów urządzeń budowy przeciwwybuchowej, eksploatowanych w instalacjach elektrycznych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. W szczególności zwrócono uwagę na odpowiedzialność użytkownika (którą ponosi z tytułu eksploatowania urządzeń elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem) związaną z wymaganiami dyrektywy 1999/92/WE (ATEX USERS) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 Dz. U. nr 138 Poz. 931. Przedstawiono także praktyczne przykłady określające w jakim przypadku i kto jest odpowiedzialny za przeprowadzenie oceny poziomu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego eksploatowanych urządzeń budowy przeciwwybuchowej.

 

Powyższe szkolenie było także okazją do prezentacji nowych produktów Spółki przeznaczonych do pracy w podziemnych zakładach górniczych. Podczas szkolenia przedstawiono nowe rozwiązania w zakresie przeciwwybuchowej aparatury modułowej obejmujące: Przyciski sterownicze z napędem awaryjnym typu PP-62A, Skrzynki bezpiecznikowe typu OSZ-25, przyciski PP-62 i PP-64, skrzynki OSP-6, OSP-16, SR-6, SR-16, SŁO-120, SR-10 oraz łącznik OŁK-10. Istotną cechą prezentowanych rozwiązań jest możliwość łączenia poszczególnych wyrobów ze sobą w zestawy sterownicze o dowolnej konfiguracji tworząc w ten sposób „produkt” o nowych, szerszych możliwościach eksploatacyjnych.

 

Zarówno szkolenie jak i prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli kopalń.

 

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim za liczne przybycie, merytoryczną dyskusje i cenne uwagi jakie padały podczas dyskusji. Jednocześnie dziękujemy naszemu przedstawicielowi techniczno-handlowemu P. Stanisławowi Łaz (Firma PHU El-Carbo) oraz P. Piotrowi Domagale (Firma PPHU AZET) przedstawicielowi handlowemu naszej Spółki za pomoc w organizacji spotkania oraz aktywny w nim udział.

 

 

Kolejne szkolenie dla przedstawicieli kopalń KHW odbędzie się 26.06.2015 w Mysłowicach.

 

 

zamknij

Ważna informacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.