Podsumowanie szkolenia dotyczącego poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy
Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A.  na dzień 27 czerwca 2018 roku

Podsumowanie Pikniku Rodzinnego

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na terenie Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A. o godzinie 14.00 strzałem z działa armatniego rozpoczął się Piknik Rodzinny z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia Spółki.

Podsumowanie targów Subcontracting 2018

 Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem udziału BELMY w Targach Subcontracting 2018

Targi Eurosatory 2018 w Paryżu

Polska Grupa Zbrojeniowa na Targach Eurosatory 2018  w Paryżu

Dyplom Gratulacyjny z okazji Jubileuszu 150-lecia działalności Spółki

Jubileusz 150-lecia naszej Spółki został doceniony podczas Targów Subcontracting 2018.

Szanowni Państwo

 

Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. prowadzą cykl szkoleń dotyczących poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego. W dniu 03.06.2015 odbyło się szkolenie dla przedstawicieli kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, w którym uczestniczyli pracownicy pionu elektrycznego Kopalni Wujek Ruch Śląsk, Kopalni Mysłowice i Wesoła.

 

W trakcie spotkania pracownicy Działu Rozwoju Wyrobów Elektrycznych (Szef Działu Rozwoju Adam Potapenko oraz Specjalista ds. konstrukcji Marek Marachowski) omówili aspekty formalne i prawne wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie naprawy i remontów urządzeń budowy przeciwwybuchowej, eksploatowanych w instalacjach elektrycznych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. W szczególności zwrócono uwagę na odpowiedzialność użytkownika (którą ponosi z tytułu eksploatowania urządzeń elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem) związaną z wymaganiami dyrektywy 1999/92/WE (ATEX USERS) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 Dz. U. nr 138 Poz. 931. Przedstawiono także praktyczne przykłady określające w jakim przypadku i kto jest odpowiedzialny za przeprowadzenie oceny poziomu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego eksploatowanych urządzeń budowy przeciwwybuchowej.

 

Powyższe szkolenie było także okazją do prezentacji nowych produktów Spółki przeznaczonych do pracy w podziemnych zakładach górniczych. Podczas szkolenia przedstawiono nowe rozwiązania w zakresie przeciwwybuchowej aparatury modułowej obejmujące: Przyciski sterownicze z napędem awaryjnym typu PP-62A, Skrzynki bezpiecznikowe typu OSZ-25, przyciski PP-62 i PP-64, skrzynki OSP-6, OSP-16, SR-6, SR-16, SŁO-120, SR-10 oraz łącznik OŁK-10. Istotną cechą prezentowanych rozwiązań jest możliwość łączenia poszczególnych wyrobów ze sobą w zestawy sterownicze o dowolnej konfiguracji tworząc w ten sposób „produkt” o nowych, szerszych możliwościach eksploatacyjnych.

 

Zarówno szkolenie jak i prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli kopalń.

 

Chcielibyśmy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim za liczne przybycie, merytoryczną dyskusje i cenne uwagi jakie padały podczas dyskusji. Jednocześnie dziękujemy naszemu przedstawicielowi techniczno-handlowemu P. Stanisławowi Łaz (Firma PHU El-Carbo) oraz P. Piotrowi Domagale (Firma PPHU AZET) przedstawicielowi handlowemu naszej Spółki za pomoc w organizacji spotkania oraz aktywny w nim udział.

 

 

Kolejne szkolenie dla przedstawicieli kopalń KHW odbędzie się 26.06.2015 w Mysłowicach.

 

 

zamknij

Ważna informacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.