Podsumowanie szkolenia dotyczącego poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego (drugie spotkanie)

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy

Ogłoszenie o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy
Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A.  na dzień 27 czerwca 2018 roku

Podsumowanie Pikniku Rodzinnego

W sobotę 9 czerwca 2018 r. na terenie Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A. o godzinie 14.00 strzałem z działa armatniego rozpoczął się Piknik Rodzinny z okazji Jubileuszu 150-lecia istnienia Spółki.

Podsumowanie targów Subcontracting 2018

 Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem udziału BELMY w Targach Subcontracting 2018

Targi Eurosatory 2018 w Paryżu

Polska Grupa Zbrojeniowa na Targach Eurosatory 2018  w Paryżu

Dyplom Gratulacyjny z okazji Jubileuszu 150-lecia działalności Spółki

Jubileusz 150-lecia naszej Spółki został doceniony podczas Targów Subcontracting 2018.

Szanowni Państwo

 

Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. po raz kolejny przeprowadziły szkolnie dotyczące poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego. 26.06.2015 mieliśmy przyjemność zaprosić przedstawicieli kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, w którym uczestniczyli pracownicy pionu elektrycznego Kopalni Murcki, Wieczorek i Staszic.

 

W trakcie spotkania Szef Działu Rozwoju Wyrobów Elektrycznych BZE BELMA S.A. (p. Adam Potapenko) omówił zagadnienia wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie naprawy i remontów urządzeń budowy przeciwwybuchowej, eksploatowanych w instalacjach elektrycznych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. Głównym tematem szkolenia była odpowiedzialność użytkownika (którą ponosi z tytułu eksploatowania urządzeń elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem) związaną z wymaganiami dyrektywy 1999/92/WE (ATEX USERS) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 Dz. U. nr 138 Poz. 931. Podczas szkolenia przedstawiono praktyczne przykłady jakim przypadku i na kim spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie oceny poziomu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego eksploatowanych urządzeń budowy przeciwwybuchowej.

 

Podczas szkolenia dokonana została również prezentacja nowych produktów Spółki przeznaczonych do pracy w podziemnych zakładach górniczych. Obejmowała ona swym zakresem grupę produktów zaliczanych do przeciwwybuchowej aparatury modułowej składającej się z: przycisku sterowniczego z napędem awaryjnym typu PP-62A, Skrzynki bezpiecznikowe typu OSZ-25, przycisków PP-62 i PP-64, skrzynek OSP-6, OSP-16, SR-6, SR-16, SŁO-120, SR-10 oraz łącznika OŁK-10. Istotną cechą prezentowanych rozwiązań jest możliwość łączenia poszczególnych wyrobów ze sobą w zestawy sterownicze o dowolnej konfiguracji tworząc w ten sposób „produkt” o nowych, szerszych możliwościach eksploatacyjnych.

 

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego szkolenia spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli kopalń. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim za liczne przybycie, merytoryczną dyskusje i cenne uwagi jakie padały podczas dyskusji. Jednocześnie dziękujemy naszemu przedstawicielowi techniczno handlowemu p. Stanisławowi Łaz (Firma PHU El-Carbo) oraz p. Piotrowi Domagale (Firma PPHU AZET) przedstawicielowi handlowemu naszej Spółki za pomoc w organizacji spotkania oraz aktywny w nim udział.

 

Wszystkim naszym klientom i partnerom handlowym życzymy udanych wakacji i jednocześnie zapraszamy do spotkania z przedstawicielami naszej Spółki podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które odbędą się w dniach 08-11.09.2015, Spodek Płyta Główna Stoisko nr B39.

 

 

 

zamknij

Ważna informacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.