Podsumowanie szkolenia dotyczącego poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego (drugie spotkanie)

PODSUMOWANIE TARGÓW AUTOMATICON 2018

W dniach 20-23.03.2018 Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne BELMA S.A. brały udział w Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018 w Warszawie.

Reklama BELMY w Polish Business Magazine

BELMA  na łamach magazynu zaprezentowała produkty na rzecz obronności kraju między innymi kierunkową minę przeciwpancerną TULIPAN.

BELMA na Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018

BZE "BELMA" S.A. bierze udział jako wystawca w Międzynarodowych Targach AUTOMATICON 2018

PODSUMOWANIE TARGÓW ENEX 2018

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem udziału BELMY w Targach Enex 2018

BELMA na targach ENEX 2018

BZE "BELMA" S.A. bierze udział jako wystawca w Targach ENEX Kielce 2018 - zobacz szczegóły

Szanowni Państwo

 

Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. po raz kolejny przeprowadziły szkolnie dotyczące poprawy bezpieczeństwa przeciwwybuchowego w kopalniach węgla kamiennego. 26.06.2015 mieliśmy przyjemność zaprosić przedstawicieli kopalń Katowickiego Holdingu Węglowego, w którym uczestniczyli pracownicy pionu elektrycznego Kopalni Murcki, Wieczorek i Staszic.

 

W trakcie spotkania Szef Działu Rozwoju Wyrobów Elektrycznych BZE BELMA S.A. (p. Adam Potapenko) omówił zagadnienia wynikające z aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie naprawy i remontów urządzeń budowy przeciwwybuchowej, eksploatowanych w instalacjach elektrycznych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem. Głównym tematem szkolenia była odpowiedzialność użytkownika (którą ponosi z tytułu eksploatowania urządzeń elektrycznych w strefach zagrożonych wybuchem) związaną z wymaganiami dyrektywy 1999/92/WE (ATEX USERS) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 8 lipca 2010 Dz. U. nr 138 Poz. 931. Podczas szkolenia przedstawiono praktyczne przykłady jakim przypadku i na kim spoczywa odpowiedzialność za przeprowadzenie oceny poziomu bezpieczeństwa przeciwwybuchowego eksploatowanych urządzeń budowy przeciwwybuchowej.

 

Podczas szkolenia dokonana została również prezentacja nowych produktów Spółki przeznaczonych do pracy w podziemnych zakładach górniczych. Obejmowała ona swym zakresem grupę produktów zaliczanych do przeciwwybuchowej aparatury modułowej składającej się z: przycisku sterowniczego z napędem awaryjnym typu PP-62A, Skrzynki bezpiecznikowe typu OSZ-25, przycisków PP-62 i PP-64, skrzynek OSP-6, OSP-16, SR-6, SR-16, SŁO-120, SR-10 oraz łącznika OŁK-10. Istotną cechą prezentowanych rozwiązań jest możliwość łączenia poszczególnych wyrobów ze sobą w zestawy sterownicze o dowolnej konfiguracji tworząc w ten sposób „produkt” o nowych, szerszych możliwościach eksploatacyjnych.

 

Podobnie jak w przypadku wcześniejszego szkolenia spotkaliśmy się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedstawicieli kopalń. W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim za liczne przybycie, merytoryczną dyskusje i cenne uwagi jakie padały podczas dyskusji. Jednocześnie dziękujemy naszemu przedstawicielowi techniczno handlowemu p. Stanisławowi Łaz (Firma PHU El-Carbo) oraz p. Piotrowi Domagale (Firma PPHU AZET) przedstawicielowi handlowemu naszej Spółki za pomoc w organizacji spotkania oraz aktywny w nim udział.

 

Wszystkim naszym klientom i partnerom handlowym życzymy udanych wakacji i jednocześnie zapraszamy do spotkania z przedstawicielami naszej Spółki podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, które odbędą się w dniach 08-11.09.2015, Spodek Płyta Główna Stoisko nr B39.

 

 

 

zamknij

Ważna informacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.