Zapalnik do granatów ręcznych UZRGM, Zapalnik do granatów ręcznych UZRGM ćw.

Opis

Zapalnik UZRGM przeznaczony jest do uzbrajania ręcznych granatów odłamkowych. Zapalniki są bardzo proste w obsłudze i niezawodne w działaniu. Granaty uzbrojone w zapalnik UZRGM odznaczają się dużą skutecznością działania, w każdych warunkach terenowych i klimatycznych. Zapalnik UZRGM kwalifikuje się do grupy zapalników mechanicznych ze zwłoką czasową. Wyposażony jest w mechanizm uderzeniowy i opóźniacz pirotechniczny. Po odbezpieczeniu i upływie zwłoki czasowej następuje pobudzenie spłonki inicjującej detonację materiału wybuchowego granatu. Stan bezpieczeństwa zapewniony jest odpowiednim położeniem mechanizmów w czasie transportu i przechowywania oraz zwłoką czasową przy użyciu.

 

Zapalnik UZRGM ćw. przeznaczony jest do uzbrajania ręcznych granatów ćwiczebnych i ich odmian z gwintem  Sp 15,45x13 zw/” umożliwiającym połączenie. Zapalnik UZRGM ćw.  kwalifikuje się do grupy zapalników mechanicznych ze zwłoką czasową. Zapalnik jest prosty w obsłudze i niezawodny w działaniu. Wyposażony jest w mechanizm uderzeniowy i opóźniacz pirotechniczny zapłonu zapewniający bezpieczeństwo w czasie użycia. Podczas użycia po odbezpieczeniu i upływie zwłoki czasowej następuje zapalenie i detonacja prochu, co inicjuje działanie granatu ćwiczebnego.

Dane techniczne

Parametry

Pliki do pobrania

zamknij

Ważna informacja

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.